КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ "БАРАНІВСЬКИЙ ДИТЯЧИЙ САДОК "ЛАСТІВКА" ВАЛКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗВІТ про проведення літньо-оздоровчого періоду 2019 року

Відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», наказу Міністерства освіти і науки України від 02.10.2014 № 1124 «Про затвердження нормативно-правових актів, які регламентують порядок організації туристсько-краєзнавчої роботи», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.10.2014 за № 1340/26117, розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації від 15.04.2016 № 128 «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей Харківської області в                            2016-2020 роках» (із змінами), наказу Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації  від 22.04.2019 № 116 «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей улітку 2019 року», з метою створення сприятливих умов для забезпечення проведення оздоровлення та відпочинку дітей улітку 2019 року, наказу відділу освіти від 24.04.2019 № 65 «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей улітку 2019 року» керуючись статтею 6 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»,

наказів по ДНЗ від 22.04.2019  № 20 «Про підготовку та організацію літнього оздоровлення дітей в ДНЗ» та від 22.05.2019 №  27 «Про організацію літнього оздоровлення дітей ДНЗ»  та з метою створення належних умов для проведення повноцінного літнього оздоровлення дітей в дошкільному закладі було розпочато літню оздоровчу компанію.

Згідно з вищевказаними документами оздоровча кампанія в дошкільному закладі тривала з 01 червня по 31 серпня 2019 року з забезпеченням максимального перебування дітей на свіжому повітрі. За результатами роботи з оздоровлення дітей в літній оздоровчий період 2019 року варто зазначити , що в ДНЗ  було оздоровлено 24 дитини. Педагогічний колектив працював згідно «Плану заходів на літній оздоровчий період на 2019 рік».

Вартість харчування склала у середньому 33,00 грн. Було введено додатковий сніданок о 10.00 годині у виді соку або фруктів. Систематично проводились  медичні огляди дітей всіх вікових груп, контролювались оздоровчо- загартувальні заходи, додержання санітарно-гігієнічних вимог щодо одягу та взуття дітей, до стану приміщень, де знаходились діти.

Педагоги ДНЗ здійснювали повний комплекс оздоровчо-загартувальних заходів  передбачених освітньою програмою для дітей від 2 до 7 років «Дитина»: проводили  ходіння босоніж по траві, піску, камінцях, ребристих поверхнях, проводили ранкову гімнастику на свіжому повітрі, гімнастику після денного сну, фізкультурні комплекси на свіжому повітрі, комплекси рухливих ігор, згідно планам організації оздоровчої роботи. Вихователь Старусьова Д.С. систематично  організовувала для дітей ігри з водою та піском, були підготовлені та проведені цікаві спортивно-розважальні свята та розваги до Дня захисту дітей, до Дня Конституції України, «Веселі старти».

В ці дні лунала весела музика, спів,  дзвінкий дитячий сміх. Літні міні-заняття влаштовували у куточках відпочинку: на пеньках або на травичці. Малята дуже  полюбили  казкотерапію на свіжому повітрі.

Збереження та зміцнення здоров’я дітей неможливе без валеологічної освіти дошкільнят та навчання їх поводження у надзвичайних ситуаціях. Відповідно до Концепції неперервної валеологічної освіти в Україні, робота педагогічного колективу в літній період  спрямовувалась на формування у дітей елементарних уявлень, понять та знань про складові здоров’я людини та вплив довкілля на його зміцнення, формування практичних умінь та навичок для зміцнення здоров’я людини, виховання у дітей інтересу до зміцнення свого здоров’я. Ці завдання вирішувались в процесі різних видів діяльності: заняття, ігрова діяльність, бесіди, екскурсії, наочні форми роботи тощо. Враховуючи актуальність проблеми, вихователь постійно працювала над формуванням культури здоров’я вихованців, прищеплювали розуміння пріоритету здорового способу життя, надавала ґрунтовні знання про основи здоров’я, щоб знання, уміння і навички перейшли у звичні, необхідні потреби.

Не залишилась поза увагою і трудова діяльність дітей. Разом з вихователем малюки працювали в  квітнику, мали змогу бачити результати своєї праці та радіти їм.

З метою ознайомлення дітей з історією, сьогоденням та природою рідного краю вихователь разом з помічником проводили прогулянки з дітьми вулицями села, до сільської бібліотеки, до пам’ятника загиблим воїнам. Все почуте і побачене дітьми під час таких прогулянок знаходило відображення в продуктивних видах дитячої діяльності: малюванні, аплікації, ліпленні.

Для забезпечення охорони життя та здоров'я дітей та з метою запобігання нещасних випадків вихователем систематично проводились ряд бесід, інструктажів  з вихованцями та батьками щодо дотримання правил поведінки на дорозі, біля водойми, під час стихійних лих (гроза, злива); попередження отруєнь ядовитими ягодами та грибами, дотримання правил особистої гігієни. Діти отримали нові знання про лікарські рослини, мали можливість під час прогулянок за межі дошкільного закладу розглянути їх. Поглибили знання про вітаміни та їх значення для здоров'я та росту організму. Для батьків були проведені консультації, оформлені батьківські куточки з рекомендаціями з безпеки життєдіяльності в літній період.

Контролювалось дотримання техніки безпеки в групах, на ділянках ДНЗ, дотримання санітарно-гігієнічних вимог до організації життєдіяльності дітей в літній період.

Аналіз харчування показав: вихователі дотримувалися вимог програми щодо виховання культурно - гігієнічних навичок; помічники вихователів виконували санітарні норми організації харчування в групах. Порушень технології приготування їжі не було. Меню складалося згідно картотеки страв.

За результатами проведеного аналізу роботи під час літнього оздоровлення 2019 року роботу закладу вважати на достатньому рівні.